14.03.2023

Раённы этап рэспубліканскага творчага конкурсу чытальнікаў “Жывая класіка”, прысвечанага Году міру і стварэння

Ва ўстанове адукацыі “Сярэдняя школа №2 г. Гарадка ім. А.П. Сабалеўскага” 14 сакавіка 2023 года прайшоў раённы этап рэспубліканскага творчага конкурсу чытальнікаў “Жывая класіка”, прысвечанага Году міру і стварэння. У конкурсе бралі ўдзел вучні 2-11 класаў з 8 устаноў агульнай сярэдняй адукацыі. Яны прадэманстравалі высокі ўзровень падрыхтоўкі, глыбіню пранікнення ў вобраз і сэнс твора, артыстызм выканання. Вельмі ўдала спалучаліся музычнае суправаджэнне, відэаматэрыялы, дэкарацыі са зместам твора. Пераможцамі конкурсу сталі:

2-4 класы

I месца- Фан Мікіта, вучань ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Гарадка ім.А.П.Сабалеўскага”;

III месца- Клімаў Арцём, вучань ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Гарадка ім.А.П.Сабалеўскага”

5-6 класы

I месца-Аўтушкова Ульяна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Гарадка ім.А.П.Сабалеўскага”;

II месца- Мазурава Альбіна, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Гарадка ім.А.П.Сабалеўскага”;

III месца- Суздалеў Арцём, вучань ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Гарадка ім.А.П.Сабалеўскага

7-8 класы

I месца-Лісоўская Елізавета, вучаніца ДУА “Сярэдняя школа №2 г.Гарадка ім.А.П.Сабалеўскага”,

9-10 класы